Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roland SI-24 - pomocy
Cześć, problem jest taki; używałem ten interfejs( SI-24) do rozszerzania możliwości (ilość wejść) Rolanda VS2400CD i wszystko działało bardzo dobrze, w obie strony komunikacja bezbłędna, teraz kiedy przełączyłem się na pracę z komputerem urządzenie jest głuche, nie przepuszcza sygnału, nie świecą się wszystkie diody przy uruchamianiu, tak jak to było wczesniej. SI-24 dziala jako kontroler programu sonar 6 ale przeznaczenie tego interfejsu jest wielozadaniowe czyli audio i kontrola midi, coś sie rozprogramowało, dodam iż SI-24 wspolpracuję z kartą RPC-1 pod sytemem windows XP, DAW sonar 6. Czy ktoś miał podobny problem?
Odpowiedz
(09-02-2015, 07:45 AM)entermonday napisał(a):  Cześć, problem jest taki; używałem ten interfejs( SI-24) do rozszerzania możliwości (ilość wejść) Rolanda VS2400CD i wszystko działało bardzo dobrze, w obie strony komunikacja bezbłędna, teraz kiedy przełączyłem się na pracę z komputerem urządzenie jest głuche, nie przepuszcza sygnału, nie świecą się wszystkie diody przy uruchamianiu, tak jak to było wczesniej. SI-24 dziala jako kontroler programu sonar 6 ale przeznaczenie tego interfejsu jest wielozadaniowe czyli audio i kontrola midi, coś sie rozprogramowało, dodam iż SI-24 wspolpracuję z kartą RPC-1 pod sytemem windows XP, DAW sonar 6. Czy ktoś miał podobny problem?

może trzeba ustawić w kompie zegar na zewnętrzny
Odpowiedz
(09-02-2015, 04:45 PM)m.tymek napisał(a):  
(09-02-2015, 07:45 AM)entermonday napisał(a):  Cześć, problem jest taki; używałem ten interfejs( SI-24) do rozszerzania możliwości (ilość wejść) Rolanda VS2400CD i wszystko działało bardzo dobrze, w obie strony komunikacja bezbłędna, teraz kiedy przełączyłem się na pracę z komputerem urządzenie jest głuche, nie przepuszcza sygnału, nie świecą się wszystkie diody przy uruchamianiu, tak jak to było wczesniej. SI-24 dziala jako kontroler programu sonar 6 ale przeznaczenie tego interfejsu jest wielozadaniowe czyli audio i kontrola midi, coś sie rozprogramowało, dodam iż SI-24 wspolpracuję z kartą RPC-1 pod sytemem windows XP, DAW sonar 6. Czy ktoś miał podobny problem?

może trzeba ustawić w kompie zegar na zewnętrzny

wydaje mi sie, ze nie w tym rzecz, SI-24 to typowy kontroler, tutaj za wszystkie, czy to bedzie odpalenie diody na przycisku czy ruch fadera, to funkcje odpowiadają adresom midi, musisz mieć poprawnie zmapowany kontroler w DAW, da sie to zrobic samemu, jest robota żmudna ale da sie wszystko podporządkować, w cubase nazywa to sie generic remote, mozna wpisywa wszystkie adresy recznie lub po prostu uczyc program przy pomocy funkcji learn, ten sprzet musi wspolpracowac z programem lub z urzadzeniem ktore ma zaprogramowane mapowanie midi,, tak jak mówiles, ze bylo dobrze z VS, bo po prostu był tak zaprogramowany. pozdro
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości