Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zakup piecyka
Witam, proszę o poradę, szukam piecyka do grania na weselach, interesuje mnie cos lekkiego, mam swoje lata. Szukam juz jakis czas i jest tego bardzo dużo, może coś polecicie. pozdrawiam
Odpowiedz
(23-08-2016, 10:38 AM)GeraldRice napisał(a):  Witam, proszę o poradę, szukam piecyka do grania na weselach, interesuje mnie cos lekkiego, mam swoje lata. Szukam juz jakis czas i jest tego bardzo dużo, może coś polecicie. pozdrawiam

a moze wiecej szczegolow, jakie instrumenty jakie naglosnienie? bo najprostsze rozwiazanie dla gitarmena weselnego to efekcik podlogowySmile po co dzwigac nad ranem pudło 30kg
Odpowiedz
(23-08-2016, 10:52 AM)m.tymek napisał(a):  
(23-08-2016, 10:38 AM)GeraldRice napisał(a):  Witam, proszę o poradę, szukam piecyka do grania na weselach, interesuje mnie cos lekkiego, mam swoje lata. Szukam juz jakis czas i jest tego bardzo dużo, może coś polecicie. pozdrawiam

a moze wiecej szczegolow, jakie instrumenty jakie naglosnienie? bo najprostsze rozwiazanie dla gitarmena weselnego to efekcik podlogowySmile po co dzwigac nad ranem pudło 30kg

tak, właśnie gram, mam bossa efekt, ale zawsze jest jakis problem z odsłuchem, sa niby symulacje piecyków, moze nie potrafie tego ustawic, czasem jest dobrze, zalezy na jakiej sali. pożyczałem ostatnio od kolegi piecyk peavay i fajnie to brzmialo na imprezie
Odpowiedz
(23-08-2016, 10:58 AM)GeraldRice napisał(a):  
(23-08-2016, 10:52 AM)m.tymek napisał(a):  

tak, właśnie gram, mam bossa efekt, ale zawsze jest jakis problem z odsłuchem, sa niby symulacje piecyków, moze nie potrafie tego ustawic, czasem jest dobrze, zalezy na jakiej sali. pożyczałem ostatnio od kolegi piecyk peavay i fajnie to brzmialo na imprezie
no wszystko da sie ustawic, oczywiscie zawsze to trzeba sprawdzic na sali, jesli chcesz kupic to zalezy co masz jeszcze z przodu, chodzi o naglosnienie, chodzi mi o ogolna moc, są kapele, ktore graja z samych piecyków plus naglosnienie do wokalu i impreze zapinaja bezproblemowo, a czesto kapele uzywaja jednego zestawu naglasniajacego bo tak prosciej i wygodniej i wtedy jeszcze dodatkowo dzwigac piec, nie wydaje mi sie to dobrym rozwiazaniem
Odpowiedz
mamy JBL prx615 i subbas 715 o odsłuch behringer, wydaje mi sie, ze to wystarczy, mi zalezy bardziej na brzmieniu piecyka
Odpowiedz
to nie dziwie sie,ze masz problem z brzmieniem, na behringerze bedzie to nie bedzie brzmialo dobrze, a z przodu na prxach na pewne bedzie ok, jesli juz piec nie pchac sie w lampe, raz ze ciezki a dwa, ze latwo uszkodzic, chodzi o wstrzasy w transporcie, szybciej padnie, najlepeij kupic jakas cyfre z 50 wat mocy i wystarczy, np jakas wersja cube rolanda, jest bardzo duzy wybór

polecam cos takiego https://www.roland.com/global/products/blues_cube_hot/
bardzo dobrze to gra
a ja osobiscie uzywam na sztukach ten model
https://www.roland.com/global/products/blues_cube_artist/
i tutaj nie musze sie rozgladac za piecem lampowym po prostu zamiata

mysle, ze cos od 30 watt mocy wystarczy na takie imprezy, oczywiscie zawsze mozna to wypuscic na przod i zyskujesz odsluch gitarowy na poziomie

i jeszcze jedno, ten moj piec wazy tylko 16kg a ggra, posluchaj tutaj

Odpowiedz
dzękuję za pomoc, jest jeszcze kwestia ceny, nie jest to tani wzmacniacz ale cos za cosSmile
Odpowiedz
zawsze jest rynek wtórny, ale jest cala masa dobrych piecyków, nie musi byc cyfra moze byc zwykly tranzystor a to juz 1/3 ceny rolanda artista
Odpowiedz
(23-08-2016, 12:04 PM)m.tymek napisał(a):  zawsze jest rynek wtórny, ale jest cala masa dobrych piecyków, nie musi byc cyfra moze byc zwykly tranzystor a to juz 1/3 ceny rolanda artista
witam, ja kupiłem piecyk line 6, mam go już pare lat, lekki, gram na weselach i swietnie się sprawuje .polecam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości